Terapie světlem a barvami

08. 01. 2020
Od začátku ledna fungují setkání v místnosti s fototerapeutickými panely. Využíváme nejen fototerapie, ale také prvky colorterapie (léčby barvami).
v Klubu ve 2.patře.
 

Fototerapie (speciální svítící panely) jsou volně k užívání pro každého individuálně, společně se pak scházíme k této terapii a povídáme si, posloucháme muziku nebo mluvené slovo, zatímco na sebe necháme světlo působit. 

unnamed.jpg
Colorterapie je léčba vibracemi barev. Barvy totiž dokážou ovlivňovat naše emoce, nálady, funkce orgánů, koncentraci, odpočinek či vnímání teploty. V centru každého atomu těla existuje světlo se všemi sedmi barvami. Barevné podněty nepřijímáme pouze očima, ale přijímáme je všemi smysly. Barevné vibrace obsahují velké množství podnětů, které přivádějí do našich buněk potřebné životní impulzy a působí na molekuly těla. Barvy jsou formy bílého světla, které v sobě sjednocuje všech sedm barev duhy, červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, indigovou a fialovou.

Jistě má každý svou oblíbenou barvu, nebo alespoň tu, co upřednostňuje před jinými. Barvy jsou jako léky, které nám pomáhají se uvolnit, či býti aktivnějšími, meditovat, pomáhat se strachy, s depresemi, nebo negativními pocity.