Zimní čas

31. 01. 2022
Vánoční doba je minulostí, ale vzpomínky na tento sváteční čas ještě přece jenom trochu zůstávají. Naše tradiční čtyři adventní posezení byly letos bohužel opět bez hostů. O to více jsme si v menších skupinkách tato setkání společně užívali, a to i přes drobná omezení.
Každé adventní posezení se neslo v maličko jiném svátečním duchu. Letos to bylo více o zajímavostech, které se k adventu váží. Za pomocí techniky, která je v tomto čase velkým pomocníkem, jsme se ocitli na ranních rorátech nebo jsme se zaposlouchali do koled jiných národů. Po každém setkání dostali uživatelé malý balíček vánočních dobrot.
Aby byla vánoční atmosféra ještě více umocněná, proběhlo společné pečení a zdobení perníčků s uživateli a zaměstnanci. Šikovné ruce pracovnic rozvalovaly těsto a vykrajování už bylo na uživatelkách a uživatelích, kteří se moc těšili, jak hotové perníčky provoní chodby domova.  Krásně ozdobené perníčky byly totiž využity jako výzdoba na několik stromečků ve společných prostorách, některé také udělaly radost na pokojích uživatelů.

Před Vánocemi se také začali ozývat dárci, kteří chtěli potěšit naše uživatele. Děkujeme mnohokrát za pěkné dekorace od žáků 3.B a 4.A  ze ZŠ Kamínky. Opět jsme se také zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Díky tomuto mimořádnému projektu mohlo několik uživatelů, kteří nemají nikoho blízkého, dostat pod vánoční stromeček dárky dle svého přání.
Zde je několik přání, které byly splněny : MP3, dopisní papíry a známky, předplatné oblíbeného tisku, balíček sladkostí a jiné. Každý z balíčků byl doplněn o milá slova od dárců. Bohužel nebylo možné předat balíčky osobně (stejně jako v roce 2020). Doufáme, že to se v budoucnu změní a dobrodárci budou moci předávat dárky uživatelům opět „tváří v tvář“.
Velký dík patří také manželům Hudákovým - učitelům ze ZŠ Svážná, kteří opakovaně obdarovávají naše uživatele kosmetickými balíčky doplněnými o milá přání od jejich žáků.
Všem dárcům jménem obdarovaných moc děkujeme.