Příklady dobré praxe

Spolupráce s rodinou
01. 09. 2020
​Právě v této “jiné, nové“ době se nabízí vyzvednout jako další “Příklad dobré praxe“ letitou spolupráci domova a rodinných příslušníků našich uživatelů. Ta nevznikla ze dne na den, ale formovala se měsíce a roky.
Celý článek
Jsme on-line: videohovory a jiné nejen za koronaviru
15. 06. 2020
Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. Ačkoli doba koronavirová, kterou jsme si všichni prošli na jaře, byla velice náročná a stresující, přinesla mnoho starostí a obav, při hodnocení s odstupem na ní jde najít i něco pozitivního.
Celý článek
Mezinárodní přátelství: go4peace
12. 08. 2019
Connected in the heart of Europe.
Celý článek
Fototerapie
11. 01. 2019
To, že světlo má blahodárné účinky na zdraví i psychiku člověka je dnes již nesporným faktem.
A to nemluvíme jen o slunečním záření, které nám dodává tolik potřebný vitamín D, ale o světle obecně. Proto máme v 2. patře k dispozici speciální fototerapeutické panely, které přes zimu intenzivně využíváme.
 
Celý článek
Projekt Ježíškova vnoučata
27. 11. 2018
Do projektu Ježíškova vnoučata Českého rozhlasu jsme se zapojili poprvé vloni. Zpočátku jsme nevěděli, jak k tomu přistoupit. Klienti byli překvapení, že jim někdo cizí chce něco věnovat. Ale když jsme se do toho naplno pustili, vzniklo několik milých přátelství, dárky udělali velkou radost a podařilo se splnit i několik tajných snů.
Celý článek
Kalendář "Krásná 2019"
15. 11. 2018
​Možná znáte staré české přísloví, že i malé skutky mohou způsobit velké věci. U nás, v Domově pro seniory Koniklecová v Brně, se to vyplnilo do posledního písmenka. 
Celý článek
Zooterapie ještě trochu jinak
06. 11. 2018
Už jsme si zvykli, že do domovů pro seniory chodí zpříjemnit čas zvířátka. Ne jinak je tomu i v našem domově, pravidelně za našimi uživateli chodí pejsci (canisterapie) a nepravidelně kočičky (felinoterapie). Ale odpočívat si po obědě v posteli a uvidět hlavu koníčka, která se poklidně sklání a čeká na pohlazení, to není běžná věc.
Celý článek
Setkávání jubilantů a gratulace z MČ Nový Lískovec
31. 10. 2018
Jsme rádi, že se daří úspěšně spolupracovat s představiteli městské části Nový Lískovec a to obzvláště v setkávání jubilantů. Paní starostka, pan místostarosta a zástupce kulturní komise přicházejí popřát našim uživatelům, oslavujícím své životní jubileum v daném půlroce, zejména pevné zdraví a životní spokojenost. 
 
Celý článek
E-mailové zpravodajství
09. 06. 2017
Vnější svět
Celý článek
Spolupráce se ZŠ Hroznová
07. 06. 2017
Vnější svět
Celý článek
 12